TEOMAN MUTLU

Teoman MUTLU

İş İnsanı

Aslen Malatyalı olan Teoman Mutlu 1 Ocak 1977 yılında, ailesinin ortanca çocuğu olarak doğdu. 2’si erkek ve 1’i kız olmak üzere 3 kardeşi bulunmaktadır. İlk orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamlamıştır. 2009 yılında ABD’ ye yerleşen Teoman Mutlu, Rudgers State University Mühendislik Fakültesinden Endüstri Mühendisi olarak mezun olmuştur. Kişisel donanımını sürekli arttırmak isteyen Mutlu, ABD’nin ünlü üniversitelerinden Chicago University Finans bölümünü tamamlamıştır. Bu eğitimlerle sistemin verimli işlemesi ve teşkilatların sağlıklı büyütülmesi konularında yönetim ve saha çalışmaları yaparak önemli deneyimler edinmiştir. New Jersey eyaletinde TSM Brands LLC markası ile kimya ve petrol ürünleri ile alakalı üretim tesisini ve Türkiye Çerkezköy’de kurduğu yüzlerce kişinin istihdam edildiği kimya tesisleri ile Türkiye’den ABD’ye en fazla ihracat yaparak ihracat şampiyonu ödüllerini almıştır. Aldığı bu ödülleri çalışanları ile kucaklayan ve emeğin değerini her defasında savunan kişiliği ile yeni ilave yatırımların temelini atmıştır.
ABD’de en etkili Türkler listesinde bulunan Teoman Mutlu, futbola ve birçok sosyal ve kültürel etkinliklere önem vermektedir. Son olarak devam eden 2017 yılında Malatyaspor USA takımını kurmuş ve halen başkanlığını yürütmektedir.

Teoman MUTLUSosyal Hayatın tam ortasında tırnaklarıyla kazıyarak gelmiştir bu günlere. Geldiği yeri, sokakları, dostları ve arkadaşlarını sosyal medyalarına kadar bilecek kadar ve yakinen onları takip edecek kadar geldiği topraklardan kopmamıştır.  Bayramını bilen, her bayramda yaklaşık 50 bin kişinin olduğu mezarlıkta direkt gidip duasını edecek kadar geçmişi ile bütünleşmiştir. 

Herkesin derdini dinler, ama hiç bir zaman onların problemlerini çözerken bilinmesini istemez. 

Malatya, Turgut Özal’dan kalma bir sevdadır Teoman Bey'de, çünkü cennet mekan Özal yaşarken, televizyonda ve gazetelerde Özal'ın haberleri icraatları ile beslenmiş olmanın birikimiydi ve bu günlere kalan sevdası . 

En Büyük hayali Malatya Eğitim Vakfını 1990'lı yıllarda olduğu gibi ayağa kaldırıp, Malatyalı işinin ehli bürokratların yetişmesine vesile olmaktır. 


İkinci hayali tesisleşmesi, yapılanması, alt yapısı ile güçlü bir Malatyaspor hayalidir. Şehrin Amatör takımlarında destek olup genç yeteneklere ulaşmaktır. Bu bağlamda Malatya İdmanyurdu Projesi gıpta edilerek takip edilmiştir.

Atıl durumda bekleyen bir sitenin kazan dairesi binasını yenileyerek Malatya Futboluna kazandırılmıştır. Yaklaşık 22 futbolcunun kaldığı önemli bir tesis kazandırılmıştır. Malatya içinde yaklaşık 50 genç yetenekli futbolcu arasında seçmeler yapılarak Emirhan kayalar Bursa Yıldırım spor Tff 3 lig - Hamza Alper Malatya Arguvan spor Tff 3 lig - Kadir Fırat - Malatya Yeşilyurt spor Tff 3 lig ve bir çok futbolcular bu çatı altında yetişmişlerdir.

Tüm bu yoğun trafiğin yanı sıra Teoman Mutlu kişisel yaşam zamanlarını hafta sonu ve tatillerini olması gereken şekilde ailesine de zaman ayırarak eğlenceli hale getirmektedir. Elbette bugün yaşamak istediğimiz yaşamı elde etmek için çok önceden çok ama çok çalışmayı öneriyor. Bu konudaki püf noktayı para kazanmak için daha mücadele, daha fazla sistemler kurmak olarak gösteren Teoman Mutlu’ya göre sadece istediği yaşam tarzını sürdürmek için çalışanlar başarılı olabilir. Spor aşığı olan Mutlu, yaptığı tüm işlerini sporla harmanlayarak yapıyor ve bu alanda oldukça başarılı olduğu görünüyor.